Thomas Gordon

Dr Thomas Gordon (1918-2002) on olnud kolmekordne Nobeli preemia nominent.

Tiia Kõnnussaar (“Pere ja Kodu” peatoimetaja) on kirjutanud nii:

Thomas Gordonit võib julgelt nimetada inimeseks, kes on muutnud ajalugu. Tema elutöö viljade mõjul on muutunud arusaamad peresuhetest ja laste kasvatamisest mitte ainult Ameerikas, vaid Eestiski.

Gordon alustas USA-s 1950. aastal äri-, tööstus- ja valitsusorganisatsioonidele juhtimisalaste koolituste korraldamisega ning avastas siis tosin aastaid hiljem, et kasutades neidsamu väljatöötatud lahendusi peresuhetes võib saavutada sama silmapaistvaid muutusi inimeste (ja sh muidugi ka laste) käitumistes, nagu tema meetodi järgimine andis organisatsioonides, kus seda rakendati.

Tema meetodi keskseteks märksõnadeks on vastastikune lugupidamine, aktiivne kuulamine, adekvaatne enesekehtestamine ja võit-võit konfliktilahendused.

Need mõisted ei jää paljalt sõnadeks, tegu on väga põhjalikult läbitöötatud igapäevaelus rakendatavate käitumisviisidega, millega tutvumiseks ja harjutamiseks on proovitud paljusid erinevaid viise. Tänaseks on praktilisi oskusi õpetavast Gordoni perekoolist viimase 40 aasta jooksul rahuloluga osa võtnud miljonid lapsevanemad vähemalt 43 riigis.

 Inimeste jäetud tagasisidet Gordoni perekoolile vaata sinamina.ee lehelt

 Thomas Gordoni ja tema meetodi kohta võib pikemalt lugeda nt SIIT

English