Korduma Kippuvad Küsimused

Kas 'xx.yz' kuupäev on veel vaba?

Lukus kuupäevad leiate kalendrist siit. Lähema huvi tekkides mõne konkreetse kuupäeva kohta tasub alati minuga otse ühendust võtta ja täpne hetkeseis järgi uurida.

'Meie kuupäev' on juba kinni. Keda soovitaksid enda asemele?

Olen aru saanud, et pulmaisa valides on olulisem kui kellegi tuttava soovitus ikkagi see teineteisemõistmine ja klapp, mis tekib, kui ise võimaliku tegijaga kohtuda. Sestap soovitangi leida esmalt vähemalt paar-kolm kandidaati, kellel siiani kalendris aeg klapib ning siis nendega kokku saada.
www.pulmad.ee/kataloog/pulmaisad-emad – sellest loetelust võiksin vist peaaegu igaühe kohta julgesti mõne hea sõna kosta 🙂
Ja kui ma ise peaksin õhtujuhti otsima, siis alustaksin kõnede võtmist selles järjekorras: Martin Liivet, Kuldar Koch, Virgo Jaani, Enn Tobre, Margo Hussar, jt
Igaüks neist oma oma nägu ja oma stiiliga, nii et see nimekiri võib kindlasti muutuda sõltuvalt noorpaari oma stiilist ja ootustest.

Mis on hind õhtujuhtimise eest?

Nii palju, kui kokku lepime 🙂
Pikemalt olen sellele küsimusele vastanud lehel SIIN.
Lühidalt – ei saa niimoodi umbkaudselt vastata, täpsema pakkumise tegemiseks vajan infot selle kohta, kus, millal, kui pikalt, kellega jne pidutseda tahetakse.
Saame kokku, arutame, siis püüame ka sobiva kokkuleppele teha.
Kirja teel lihtsalt mingi numbri küsimise peale teen igaks juhuks hästi kalli pakkumise, et ma pärast kogemata ei kahetseks, kui peaks selguma, et oligi sisuliselt väga keeruline väljakutse.

Millise peoplaani sa meie pulmadeks koostaksid?

Konkreetselt Teie pulmapäeva plaani olen valmis koostama just Teiega koos istudes ja arutades – sest vaid Teie ise saate teada, mis Teile täpselt meeldib, milliseid ideid tasub põhjalikumalt arutada ning millised kohe sinnapaika jätta.
Sageli kujuneb välja midagi sellist:
– tseremoonia, õnnitlemine, pildistamine
– pulmarong, tegevused tee peal
– tervitusjook, majutamine, pidusöök
– tutvustamine, ametite jagamine
– avatants, tantsud-mängud-tantsud-mängud-tantsud
– tulevärk, tänusõnad, tort, uue pruudi valimine
– disko ja vabakava 🙂
Veel detailsemaks ma ilma Teie osalemiseta minna ei tahaks. Enamasti võtab sellise plaani detailidesse viimine aega ca 3-4-5 tundi koos arutamisi, et saaksite sellise tunde, et nüüd olete ise rahul ja valmis selle plaani järgi oma pulmas tegevusi korraldama.
Ja väga sageli läheb nii, et iga konkreetne valminud pulmaplaan erineb sellest kondikavast siin mingi väga olulise osa võrra ja on täpselt selline, nagu just Teile meeldib 🙂

Kas sa lisaks pulmadele ka juubeleid, suvepäevi, avamisi, messe ja konverentse aitad teha?

Jah, rõõmuga aitan korraldada kõiki erinevaid sündmusi. Vastavalt vajadusele võin olla kasulik alates esimestest ideedest kuni koostööpartnerite valimise ja teostuseni.

Kas õhtujuhtimist ja pulmavanemat saab tellida ka võõrkeelsele sündmusele?

Jah, aastate jooksul on siiani rahule jäänud kõik inglise keelt rääkivad pidulised. Isegi selliseid pidusid on peetud, kus ongi kohal ainult ja eranditult võõramaalased!
Vene keelt räägin kahjuks kehvemini ja avalikuks esinejaks ma selles keeles end ei paku. Aga saan hakkama, kui on vaja oma mõtted väiksemas ringis ära rääkida 🙂

Kuidas sa said õhtujuhiks - pulmavanemaks?

2000. aastal abiellusin oma kalli ja maailma parima naise – Piretiga. (Selleks puhuks valmis ka tolle aja kohta novaatorlik kodulehekülg, mida saab uudistada siit)
Oma peole leidsime pulmavanema – Varmo Varese – Pulma- ja peostuudiost (praegune Fellander Fest). Peo sujumist vaadates arvasin, et sellise tööga saaksin ju minagi hakkama. Kuu aja pärast kutsusid sõbrad mind õhtujuhiks oma pulma. Pärast seda ütlesin Varmole, et ta mulle räägiks, kui ta ise igale poole ei peaks jõudma. Nii see algaski.
Alates järgmisest, 2001. aastast olen pulmas käinud juba ühtelugu ja saanud aina positiivset tagasisidet, mis on mind julgustanud ikka jätkama.

Kui mitmes pulmas sa käinud oled?

See on üks sagedasemaid küsimusi inimestel, kes tulevad peol juttu ajama. Ja ma vastan alati umbes nii: Ma tõesti ei tea. Sest siis kord, kui me Piretiga ise pulmaisa otsisime, jäi mulle meelde üks mees, kes ütles, et „te oleksite minu noorpaar number 246“… ja siis me tundsime, et see polnud tore vastus. Ja ma tõesti ei loenda pidusid. Oluline on hoopis see, mille poolest on iga pulmapidu ainulaadne ja kordumatu.
English